AKROMASTER SPEED 2019-09-28

“AKROMASTER SPEED” DATUM 2019-09-28
P Namn 1:a start 2:a start 3:e start Resultat
      km / tim km / tim km / tim 2 bästa
1 Niklas Karlsson 99,56 98,28 96,98 197,84
2 Stefan Karlsson JK:s 92,62 93,80 94,59 188,39
3 Tord Andersson 0,00 91,42 90,86 182,28
4 Lars-Erik Höglund 88,89 89,15 90,93 180,08
5 Alf Lindqvist 88,02 88,76 85,47 176,78

KM SLOWCOMBAT 2019

KM SLOWCOMBAT 2019 DATUM 2019-09-22
  NAMN KLUBB 1:a omg 2:a omg 3:e omg 4:e omg 5:e omg
1 Lennart Nord Red Baron 1V (DQ) 3V (282) 7F (550) 8V (654) 9V (302)
2 Bengt-Åke Fällgren KMFK 2F (336) 4V (206) 6V (DQ) 8F (394) (V)
3 Niklas Karlsson KMFK 2V (480) 5F (346) 7V (580) 9F (288) (F)
4 Kent Hedberg KMFK 3F (165) 5V (366) 6F (DQ)
5 Jonatan Karlsson KMFK 1F (DQ) 4F (50)

INDOOR 2019/20

 

     INOMHUSFLYG I BERGSLAGSHALLEN

                                                       

OBS! LÖRDAG

 

                                              2019

 

             LÖRDAG      5/10                          9.00 –       12.00

             SÖNDAG       27/10                        9.00 –       12.00

             SÖNDAG       3/11                          9.00 –       12.00

             SÖNDAG       17/11                        9.00 –       12.00

             SÖNDAG       1/12                          9.00 –       12.00

 

                                              2020

 

             SÖNDAG       19/1  Flugan Cup    9.00 –       12.00

             SÖNDAG       2/2    Flugan Cup    9.00 –       12.00

             LÖRDAG      15/2  Flugan Cup    9.00 –       12.00

             SÖNDAG       1/3    Flugan Cup    9.00 –       12.00

             SÖNDAG       15/3                          9.00 –       12.00

Klipplista för resten av säsongen

Klicka här för att ladda hem klipplistan runt stugor och tun 2019

Vecka 31 Fredrik Hallström 070-6328340 / Renee schumacher 070-1473857
vecka 32 Anders Westne 070-7808109 / Martin 072-4241531
vecka 33 Sivert Björk 070-2497123 / Hasse Lindbäck 070-7577574
Vecka 34 Stefan Karlsson 070-3881302 / Svenne Gullbrand  070-3668078
vecka 35 Lennart Skoog 073-7470530 / Eine Moberg 073-6682242
Vecka 36 Johan Lindberg 070-2464796 / Gunnar Lager 070-3923300
Vecka 37 Reinhold 070-7446767 / Stefan Karlsson 070-3881302
Vecka 38 Alf LindQvist 070-2600114 / Johan Runfält 073-6695029

Det skall klippas runt stugorna och även uthyrningsstugorna därefter skall det trimmas. Sedan skall Toaletterna ses till att det är städat och fint, töm också papperskorgarna, nya påsar finns i skåpet inne vid duschen.